رادیو بازار

طلا علیه بیت کوین

محمد رضا بوالحسنی

محمد رضا بوالحسنی

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلای جهانی معاملات روز جمعه را با قیمت حوالی 1787 دلار آغاز کرد، قیمت طلا تا نزدیکی 1815 دلار بالا رفت، اما دوباره افت کرد.قیمت طلا در معاملات روز جمعه رقم‌هایی را ثبت کرد که در شش هفته اخیر بی‌سابقه بود. تفاوت بازدهی اوراق پنج‌ساله و اوراقی که در مقابل تورم محافظت می‌شوند یک شاخص تورمی محسوب می‌شود. این شاخص در روز جمعه به بیشترین مقدار این دهه رسید و فشار تورمی قیمت طلا به سمت بالا برد، اما اظهارات جروم پائول در مورد اینکه تورم به زودی کنترل خواهد شد، موجب شد قیمت طلا قدری از رشد قیمت خود را پس بگیرد. 

قیمت طلا در پایان معاملات روز جمعه روی 1792 دلار قرار گرفت. تحلیل‌گران معتقدند تهدیدی که تورم فزاینده برای بازار محسوب می‌شود، همچنان قوی‌ترین محرک فلز گرانبها است و قیمت طلا پتانسیل آن را دارد که با کمک این محرک از مرز حساس 1830 دلار عبور کند.

قیمت بیت کوین و اتریوم کاهش یافت

تغییرات قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته منفی بود و قیمت این ارز دیجیتال بعد از ظهر به وقت ایران روی 60 هزار و 641 دلار قرار داشت. سرمایه بازار بیت کوین به 1.14 تریلیون دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته حدود 6 درصد اختلاف داشتند.

Rate this post
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در skype
Skype
اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در reddit
Reddit

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *