رادیو بازار

کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو نیست!

محمد رضا بوالحسنی

محمد رضا بوالحسنی

اخرين جلسه دادگاه شكايت دیوید کلیمن از کریگ رایت شخصی که خود را خالق بیت کوین معرفی کرده است، با جریمه ۱۰۰ میلیون دلاری كريگ رایت به پایان رسید. با پایان این پرونده مشخص شد که کلیمن نقشی در توسعه بیت کوین نداشته و ادعاي آن كاملا كذب محض مي باشد، اما ادعای رایت هم در دادگاه تأیید نشده است.

به گزارش «The Block»، پرونده کریگ رایت و دیوید کلیمن در دادگاه به پایان رسید و هیئت‌منصفه از میان هفت اتهامی که متوجه رایت بود، تنها در یک مورد علیه او رأی داده است.

هیئت‌منصفه دادگاه رایت و کلیمن، به این نتیجه رسیده است که کلیمن در ساخت شبکه بیت کوین، تحت عنوان ساتوشی ناکاموتو، همکاری‌ نداشته است و به همین خاطر حق دریافت بخشی از چند میلیارد دلار بیت کوینی که به ساتوشی ناکاموتو نسبت داده شده است را هم ندارد.

بر اساس رأی دادگاه، رایت ملزم به پرداخت چند میلیارد دلار بیت کوینی که ایرا کلیمن (Ira kleiman)، قیم و بردارد دیوید کلیمن به آن چشم دوخته بود، نیست؛ با این حال او به خاطر استفاده بدون مجوز از وجوهی که به‌صورت مشترک با کلیمن، در شرکت «W&K» سرمایه‌گذاری شده بود، به پرداخت ۱۰۰ میلیون دلار جریمه محکوم شده است.

Rate this post
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در skype
Skype
اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در reddit
Reddit

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *