رادیو بازار

ETF bitcoin

محمد رضا بوالحسنی

محمد رضا بوالحسنی

به گفته تاد روزنبلوث ، مدیر ارشد ETF و تحقیقات صندوق سرمایه گذاری مشترک در شرکت تحقیقاتی CFRA ، سرمایه گذاران دارایی های رمزارزی ممکن است منتظر یک محصول معامله شده آتی بیت کوین برای مدت زمان بیشتری باشند
روزنبلوث در 12 اکتبر در “ETF Edge”اخبار CNBC گفت ، در حالی که بیت کوین اولین محصول رمزارزی ETF است،برخی از قانونگذاری ها موجب به تاخیر افتادن معاملات آتی ETF آن می شود.
بیش از 20 محصول صرافی در انتظار تأیید کمیسیون اوراق بهادار و بورس هستند و قانونگذار هنوز هیچ یک از آنها را تصویب نکرده است.
محقق پیشنهاد کرد که نهادهای نظارتی می توانند منتظر باشند تا همه این محصولات به اهداف خود برسند، 

“این امکان وجود دارد که ما تاخیر در ETF آتی بیت کوین را تا سال 2022(1401) شاهد باشیم ، تا زمانی که محیط نظارتی بیشتر مشخص شود.”
مدیر عامل Van Eck Associates ، جک ون اک، اظهار داشت که نگرانی اصلی SEC اختلاف بین قیمت واقعی بیت کوین و قیمت قرارداد آتی است ، علاوه بر این که سرمایه بسیار زیاد است و بیان نمود:”SEC می خواهد تا حدودی در بازارهای زیرین بیت کوین دیده شود” وقتی تجمع بیت کوین وجود دارد ، استراتژی های آتی می توانند تا 20 درصد در سال کمتر عمل کنند.
Van Eck همچنین پیشنهاد کرد که قانونگذار باید کنترل بیشتری بر معاملات رمزارزی داشته باشد که به نظر می رسد با تهدیدهای اخیر خود علیه کوین بیس و محصول وام دهی استیبل کوین این صرافی تلاش می کند. سایر پلتفرم های تجاری محبوب مانند رابین هود (Robinhood) قبلاً قانونگذاری شده و به عنوان کارگزار ثبت شده اند.

هرگونه حدس و گمان در مورد تاخیر احتمالی می تواند قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهد زیرا تحلیلگران پیشنهاد کرده بودند که سرمایه گذاران بزرگ در انتظار تأیید ETF در این ماه، بیت کوین را خریداری می کنند. این دارایی طی دو هفته گذشته 37.5 درصد افزایش یافته و در 12 اکتبر(20 مهر) به بالای 58000 دلار رسیده است ، اما تعویق بیشتر مقررات می تواند حرکت فعلی بازار را از بین ببرد.
اریک بالچوناس(Eric Balchunas) ، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ هنوز مطمئن است که 75 درصد احتمال دارد که ETF در این ماه به تصویب برسد.
در اوایل ماه جاری ، SEC مهلت ETFs BTC – Global X Bitcoin Trust Valkyrie XBTO Bitcoin Futures Fund ، WisdomTree Bitcoin Trust و Kryptoin Bitcoin ETF را به مدت 45 روز تمدید کرد. تاریخ تصمیم گیری ETF بیت کوین تا تاریخ 14 نوامبر(23 آبان) توسط SEC به تعویق افتاد.

 

لینک خبر 

Rate this post
اشتراک گذاری:
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در skype
Skype
اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در reddit
Reddit

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *